O nás

Jednou jsem se vracel z dětského divadelního představení se svými dcerkami, byly jim tuším 4 roky, a zeptal jsem se, jestli by chtěly hrát divadlo. Nadšeně souhlasily a hned si začaly rozdělovat role. Slíbil jsem jim tenkrát, že jednou vyrazíme hrát divadlo, tak jako kdysi, na povozech, s koňmi, od vesnice k vesnici, rozdávat radost divákům a taky sobě.  Když začaly chodit do první třídy, řekl jsem si, že už by to šlo.  Přizvali jsme pár kamarádů a začali zkoušet. Vím, že mě tenkrát všichni považovali za blázna a pochybovali o tom, že se něco podobného dá vůbec uskutečnit. Našli se však i takoví, kteří se na té „šílenosti“ podílet chtěli. Tak se nám podařilo postavit skvělou muziku, zajistit koně i povozy, kulisy i kostýmy a hlavně hromádku peněz na to všechno. Všem, kteří nám tenkrát věřili znovu, a stokrát, děkujeme.

První týdenní kočovné turné proběhlo v roce 2012 s velkým úspěchem a nadšením jak diváků, kteří za námi přijížděli po stovkách, tak samotných divadelníků. Výsledkem naší práce je několik desítek repríz, 7 nastudovaných hodinových představení, 6 letních kočovných turné na sedmé se chystáme na začátku léta, 17 nastudovaných pohádek (operek či muzikálů) z toho 13 autorských, a desetitisíce, věříme, že nadšených, malých i velkých diváků. Pravidelně hrajeme také představení pro mateřské a základní školy, mateřská centra a dětské domovy.

Jsme banda lidí, které baví to, co dělají, kteří jsou spolu rádi a ještě raději rozdávají radost všem svým fanouškům. Klapot koňských kopyt v rozpáleném slunečním (nebo i uplakaném) dni je pro všechny z nás synonymem pro ty nejlepší prázdniny, nejlepší dovolenou.

 

Repertoár

 

2012 O Budulínkovi, Červená Karkulka, O Dvanácti měsíčkách (Z. Svěrák/J. Uhlíř)

2013 O Šípkové Růžence (Z. Svěrák/J. Uhlíř) O neposlušných kůzlátkách, Perníková chaloupka (P. Růžička/V.Začal)

2014 O princezně solimánské, Loupežnická pohádka, Pošťácká pohádka (P. Růžička/V.Začal)

2015 Čert a Káča, O chytrém ševci a hloupých čertech (P. Růžička/V.Začal), Červená Karkula (Z. Svěrák/J. Uhlíř)

2016 Kocour v botách, Jak se Honza učil cizí řeči (P. Růžička/V.Začal), O Šípkové Růžence (Z. Svěrák/J. Uhlíř)

2017 Dlouhý, široký a bystrozraký, O zvířátkách a loupežnících, O neposlušných kůzlátkách (P. Růžička/V.Začal)

2018 Perníková chaloupka, Ubrousku, prostři se!, P(r)opletená pohádka (P. Růžička/V.Začal) 

2019 Čert a Káča, O chytrém ševci a hloupých čertech, O draku zpěváku (P. Růžička/V. Začal)

Vše najdete na našem YOUTUBE kanálu.

Copyright © 2015 kocovnedivadlokyjov.cz | Created by webova-stranka.cz